logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Bílá Třemešná – Stará Paka

Dramatické derby se šťastným koncem pro Starou Paku

Stará Paka se toto kolo vydala na hřiště do nedaleké Bílé Třemešné. Za příznivého počasí si fanoušci přišli na své. Padalo hodně branek a hrál se zajímavý fotbal.

3 : 4
(2 : 3)

Sestava Stará Paka: Richter, Jeník, Zavadil, Šalman, Bažík, Machát, Fišar (76. Vavrinec), Krejčí (89. Bíl), Pavlíček, Kuchta, Topič
Sestava Bílá Třemešná: Dobřichovský, Čuboň, J. Hažer, Jos. Kubelka, M. Pátý, Hrubý (63. Jar. Jákl), Hruška, T. Kubelka, T. Otradovský (54. Jar. Kubelka), Hendrych, D. Kubelka
Branky: 12. Kubelka David, 26. Kubelka Josef, 62. Hendrych – 2. Machát, 10. + 34. Kuchta, 86. Šalman
Rozhodčí: Čožík – Svoboda, Havlík
ŽK : 4 – 3
ČK : 1 – 1
Diváci: 140

Stará Paka začala derby s Bílou Třemešnou ve velkém stylu, hned ve 2. minutě utkání vsítil branku po chybě domácí obrany Machát. V 10. minutě našel Bažík rozběhnutého Fišara, který prudkou přihrávkou našel Kuchtu a ten se nemýlil. Ve 12. minutě se po nenápadném centru prosadil David Kubelka. Ve 14. minutě přišla první nebezpečná střela Bílé Třemešné, míč však těsně minul Richterovu branku. V 15. minutě se k míči opět přihlásil Kuchta, jeho střela byla však tentokráte nepřesná, a skončila kousek od tyče domácí branky. Ve 21. minutě vyslala Bílá Třemešná dalekonosnou ránu, Richter ji však vytěsnil nad svoji svatyni. Ve 25. minutě přišel šok pro Staropackou obranu, když byl vyloučen Pavlíček poté co zahrál rukou ve vlastním pokutovém území. Následně nařízenou penaltu proměnil Josef Kubelka, i přesto že Richter si na míč sáhnul, nedokázal ho už ale nasměrovat z branky pryč. Ve 30. minutě přišel nebezpečný trestný kop Kuchty, brankář Bílé Třemešné však jeho střelu zlikvidoval. Ve 31. minutě nejprve trefili hráči Bílé Třemešné tyč a poté stříleli těsně vedle brankové konstrukce. Ve 34. minutě našel Šalman přesným pasem Kuchtu a ten střílí svůj druhý gól utkání. To bylo do konce prvního poločasu vše. Hráči Staré Paky se museli smířit s tím, že už od 25. minuty hráli o 10 lidech, avšak body nechtěli Bílé Třemešné nechat "zadarmo".

Hráč Staré Paky pokrývající si balon

Bažík si pokrývá míč před napadajícím hráčem Bílé Třemešné

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči Bílé Třemešné a z jejich aktivity vzešel i srovnávací gól na 3:3. V 62. minutě si povodil domácí obranu Hendrych a zakončení mu ztěžoval pouze bránící Šalman, míč však nakonec prošel mezi jeho nohama a hráči Bílé Třemešné tak, co se týče skóre srovnali se Starou Pakou krok. V 77. minutě se ocitl Machát sám před domácím brankářem, tváří tvář gólmanovi však nedal. V 84. minutě přišla dvojice výborných zákroků Richtera, který vytěsnil střely hráčů Bílé Třemešné. V 86. minutě na sebe vzal zodpovědnost Šalman a sólovou akcí se z půlky hřiště dostal až k zakončení a nemýlil se. Konečný stav byl tak 3:4.

Hráč Staré Paky diskutuje s rozhodčím o jeho výroku

Fišar diskutující s asistentem rozhodčího o jeho výroku.

Hráči Staré Paky podali v tomto dramatickém utkání dobrý výkon. Zejména Kuchta si vedl v tomto zápase dobře a byl nebezpečným článkem Staropackého týmu. Hráči Staré Paky tak i nadále drží první místo v tabulce 1. A třídy, když neztratili ještě ani jediný bod.

Další utkání čeká Staropacké hráče už tuto středu, kdy na svém hřišti přivítají v pohárovém utkání Nový Bydžov hrající Krajský přebor. Rozhodně se bude na co dívat a pro fanoušky by to mohl být další zajímavý zápas. Hraje se od 17:30.