logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Kostelec nad Orlicí – Stará Paka

Staré Pace stačili dvě minuty na to, aby si odvezla tři body

Hráči Staré Paky zavítali ke svému prvnímu zápasu na hřišti soupeře v této soutěži. Utkání se hrálo za krásného počasí a bylo se na co dívat.

1 : 2
(1 : 0)

Sestava Stará Paka: Richter (46. Jurčo), Jeník, Zavadil, Bíl, Bažík (91. Vrabec), Machát, Krejčí, Vavrinec (78. Fišar), Pavlíček, Kuchta (86. Patřín), Topič
Sestava Kostelec nad Orlicí: Vavřinec, Cvejn, Scholze, Kozel, Bendig, Šrámek L., Šrámek J. (78. Málek), Mlynář (66. Krejčí), Řehák, Švandrlík, Plocek (55. Tichý)
Branky: 41. Řehák – 49. Bažík, 51. Vavrinec
Rozhodčí: Andrýs – Říha, Kudláček
ŽK : 3 – 3
Diváci: 100

Hráči Staré Paky si jeli odbýt premiéru prvního zápasu 1. A třídy na venkovním hřišti. Soupeřem jim byl Kostelec nad Orlicí. Hráči obou týmu do utkání vstoupili aktivně. Šance však v úvodních minutách měli hráči Staré Paky. V 10. minutě po rychlé akci Kuchta – Bažík, nastřlil Bažík z úhlu pouze břevno. Ve 13. minutě přišel nebezpečný pokutový kop Staré Paky. Brankář Kostelce neudržel míč, ale nakonec nebyl nikdo kdo by míč do sítě procpal. Ve 25. minutě přišla první velká šance domácího Kostelce. Míč, který letěl do šestnáctky Richter pouze vyrazil a míč se dostal přímo na kopačku domácího hráče. Ten však ve velké šanci pálil hodně vysoko nad brankovou konstrukci. Ve 33. minutě přišel nebezpečný aut Kostelce, míč proletěl celé brankové území, nikdo z hráčů Kostelce ho však do brány nedopravil. Ve 34. minutě přišla nebezpečná střela Kostelce, Richter však míč bez problémů chytil. Ve 37. minutě měl Kostelec další příležitost k otevření skóre. To když hráči Kostelce zahrávali standartní situaci. Míč ale opět pouze proletěl velkým vápnem a nebyl nikdo kdo by ho tečoval. Ve 41. minutě se domácím podařilo otevřít skóre zápasu, když Řehák poslal míč do rohu brankové konstrukce. Richter si na míč sice sáhnul, nepodařilo se mu ale vyrazit ho mimo branku, a tak se hráči Kostelce ujali vedení.Do kabin šli tak hráči Staré Paky s nepříznivým výsledkem.

Hráči Staré Paky bezprostředně po rozehrání standartní situace

Hráči Staré Paky bezprostředně po rozehrání standartní situace.

Do druhého poločasu nastupovali hráči Staré Paky s jiným brankářem. Rezervní brankář Jurčo musel vystřídat Richtera, který měl zdravotní problémy. Hned ve 49. minutě si ale vzal míč Bažík a vyslal svoji dalekonosnou střelu na bránu soupeře. Ta zapadla těsně pod břevno a Stará Paka tak zásluhou Bažíka vyrovnala skóre. Hned o dvě minuty později se skvěle uvolnil u postranní čáry Machát, nahrál na hranici velkého vápna Vavrincovi a ten se nemýlil. Kostelec nad Orlicí – Stará Paka 1:2. V 63. minutě pavlíček předvedl sólový únik od vlastního velkého vápna a dostal se až do zakončení. Branku však o pár centimetrů minul.Od 80. minuty se hráči Kostelce dostali do velkého tlaku. V 81. minutě měl velkou šanci hráč Kostelce Bendig, sám před prázdnou bránou, ale nedal. V 88. minutě byl opět závar před Staropackou brankou, branku se Kostelci však vsítit nepodařilo. I proto si hráči Staré Paky odvezli z Kostelce nad Orlicí 3 body.

Hráči Staré Paky podali bojovný výkon zejména ke konci zápasu, který byl po zásluze odměněn. Z hráčů Kostelce lze vyzdvihnout výkon Bendiga a Řeháka. Ze Staré Paky lze vyzdvihnout výkon Pavlíčka a Bažíka. Naopak gólman Kostelce neměl dobrý den, když minimálně 4x neudržel po standarních situacích míč v ruce a i gól Bažíka by měl gólman v této třídě chytit.

Příští zápas bude hrát Stará Paka na domácím hřišti s týmem Vysoké nad labem, který také nebyl v uplynulých dvou kolech poražen.