Dramatický zápas až do posledního hvizdu

Stará Paka měla i tentokráte za svého protivníka druhý celek průběžné tabulky. Zavítala totiž na hřiště druhého mužstva – Bystřianu Kunčice.

Sestava Stará Paka: Richter, Jeník, Zavadil, Šalman, Porubský, Machát, Fišar, Vavrinec (72. Krejčí), Pavlíček, Kuchta (87. Patřín), Topič
Sestava Kunčice: Vítek, Kratochvíla (70. Šolc), Ševčík, Žahourek, Polyakov, Rohlíček, Laštovička, Šulc, Brzek (46. Hrabík), Hůlka, Bína (87. Pechar)
Branky: 3. Kuchta
Rozhodčí: Horský – Hlaváč, Mucha
ŽK : 0 – 2
Diváci: 160

Stará Paka tento zápas vyjížděla na hřiště do Kunčic, kde ji čekal další těžký soupeř Bystřian Kunčice. Utkání bylo o to zajímavější, že se opět střetl první klub průběžné tabulky se druhým. Stará Paka začala začátek utkání ve velkém stylu, když hned ve 3. minutě vyslal Kuchta bombu směrem na soupeřovu branku, ta rozezněla břevno Kunčické branky a poté zapadla do sítě. Jen málokdo by v tu chvíli čekal, že tato branka byla poslední. Jelikož se hrálo na nesmírně krátkém hřišti, střely na obou stranách létaly na brankáře každou chvíli. Například v 5. minutě střílel Porubský, domácí branku však minul. Ve 23. minutě nastřelil hráč Kunčic břevno Richterovy branky a míč poskakující po pokutovém území musel vykopnout až Jeník. Hned o pár minut později to byly opět Kunčice, kdo zahrozil. Jejich střela však proletěla pokutovým územím bez teče nějakého z hráčů Kunčic, i proto branka nepadla. Ve 35. minutě Kunčice opět zahrozily, tentokrát ale narazili na skvěle chytajícího Richtera, který byl po celý zápas mužstvu velkou oporou. Ve 35. minutě byl opět závar před brankou Staré Paky, nikdo z hráčů Kunčic však míč do sítě nedostal. Ve 40. minutě se dostal Machát k odraženému míči, nastřelil však pouze tyč Kunčické branky. Těsně před koncem prvního poločasu Kunčice ještě zahrozily, opět si však "vylámaly zuby" na Richterovi. Poločasové skóre tedy bylo 0:1, čemuž nemohli domácí hráči a ani fanoušci věřit.

Hráči při rozehrávání standartní situace

Hráči Staré Paky při rozehrávání standartní situace.

Kunčice tak vlétli do druhého poločasu a snažili se co nejdříve vstřelit Staré Pace gól. Hned ve 46. minutě vyráží jejich nebezpečnou střelu Richter. Další akce zastavila buď dobře fungující Staropacká obrana v čele s kapitánem Jeníkem, nebo zasáhl Richter. Hráči Kunčic si sice s koncem zápasu vytvořili tlak, ten však hráči Staré Paky ustáli a mohli se proto radovat z výhry 0:1 na hřišti Bystřianu Kunčice.

Hráči Staré Paky podali bojovný výkon v napjatém utkání. Velký podíl na konečném výsledku utkání měl Richter, který řadou zákroků podržel svůj tým a připsal si tak cenné čisté konto.

Další zápas odehrají Staropačtí hráči už tuto sobotu na hřišti svého rivala v boji o první místa v 1. B třídě – v Bílé Třemešné. Zajímavostí tohoto duelu určitě je, že poslední porážka Staropackého družstva se traduje právě do zápasu s Bílou Třemešnou na jaře 2013. Jestli se hráčům Staré Paky povede prolomit "prokletí" ze hřiště v Bílé Třemešné, můžete vidět už tuto sobotu od 17:00 na nedalekém hřišti v Bílé Třemešné.