logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Lomnice nad Popelkou – Stará Paka

Přípravné utkání skončilo nakonec prohrou Staré Paky

"A" tým Staré Paky, který prodělal před novou sezónou zásadní změny se vidal za přátelským utkáním do nedaleké Lomnice nad Popelkou.

2:1
(0:1)

Sestava Stará Paka: 1. poločas: 1. poločas: Richter – Bažík, Zavadil, Jeník, Pavlíček – Machát, Topič, Fišar, Vavrinec – Kuchta, Krejčí
2. poločas: Dufek – Bíl, Pavlíček, Zavadil, Vrabec – Bažík (67. Kuchta), Machát, Fišar (67. Topič), Patřín – Krejčí, Vavrinec
Branky: 20. Bažík

"A" tým Staré Paky, který prodělal před novou sezónou zásadní změny se vidal za přátelským utkáním do nedaleké Lomnice nad Popelkou. Největší změnou je odchod trenéra Kličky do Jičína. Jeho místo nyní přebral Miroslav Jeník, který bude v týmu navíc i nadále působit jako hráč. Z řad hráčů odešli Berger, kterého budou jeho příznivci moci spatřit hrát Krajský přebor za celek Lázní Bělohrad. Dále odešel Jan Bláha, který bude od nové sezóny hrát Okresní soutěž za celek Nové Paky "B". Vzhledem k tomu, že už na jaře byl kádr Staré Paky velmi úzký, muselo vedení týmu přivést do týmu nové hráče. Jsou jimi Marcel Bažík, Viktor Vavrinec a Tomáš Fišar, všichni z divizní Nové Paky. V týmu i nadále zůstávají opory minulé sezóny jako Pavlíček, Krejčí, Topič, Zavadil, Kuchta a další. Na zkoušku z Lužan přišel i Jaroslav Patřín, zda ale ve Staré Pace zůstane je zatím otázkou, která bude rozluštěna v příštích týdnech.

Co se týče samotného přátelského utkání, tak se hrál poměrně pěkný fotbal s šancemi na obou stranách. V první půli měli hráči Staré Paky mnoho zajímavých příležitostí, většinu z nich však Staropačtí hráči nedokázali zužitkovat ve vyloženou šanci, či gól. Jen ve 20. minutě se z přímého kopu prosadil nově příchozí Bažík. Hráči Lomnice nedostávali v prvním poločase moc prostoru na nějaké nebezpečné akce, a i proto branka do konce prvního poločasu nepadla. Hned z kraje druhého poločasu, který už hrála Stará Paka v přeházené sestavě, inkasovali Staropačtí branku. Hráče Lomnice tato branka "nakopla". Začali se dostávat více do hry, i když přímo branku Staré Paky ohrožovali zřídkakdy. Až v předposlední minutě zápasu se podařilo hráčům Lomnice vstřelit vítěznou branku. To muselo mrzet Staropacké hráče, kteří ve druhém poločase měli na kopačkách mnoho gólů, Pavlíček, Topič ale ani Vavrinec se však nedokázali gólově prosadit. I proto byl konečný stav utkání 2–1 pro domácí hráče z Lomnice nad Popelkou.