logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Stará Paka – Černilov

Hráčská krize pokračuje.

Průběh utkání odpovídá současnému neutěšenému stavu v hráčském kádru domácích a konec utkání přinesl další „katastrofu“ v podobě těžkého zranění Fišara.

0:2
(0:2)

Sestava Stará Paka: Richter (46. Vrabec), Jurčo, Patřín, Pavlíček, Krejčí, Bažík, Vavrinec, Fišar, Machát, Kuchta, Topič
Sestava Černilov: Cejnar, Zumr, Šrámek, Štěnička, Ježek P. (86. Holbik), Schwarzer, Urban, Hlína (90. Voltr), Ježek M. (69. Benák), Charous, Hubička
Branky: 12. a 44. Hlína
Rozhodčí: Říha, Beránek, Trejbal
ŽK: 5 – 3
Diváci: 50

Průběh utkání odpovídá současnému neutěšenému stavu v hráčském kádru domácích a konec utkání přinesl další „katastrofu“ v podobě těžkého zranění Fišara. Začátek utkání již tradičně probíhal v kombinační hře na obou stranách. Lépe začali hosté kterým se dařil přechod do útoku, kdy v 9.min. stříleli těsně vedle domácí branky. Ve 12.min. však po centru z levé strany, neatakovaný M. Ježek hlavou posílá do vedení hosty 0:1. Ve 20.min. zahrával Bažík trestný kop a hlavička Fišara míří těsně vedle branky hostí. V 25.min. se hosté dostávají do bezprostřední blízkosti naší branky, avšak naštěstí střela mířila přímo do našeho brankaře Richtera. V závěru poločasu si vytvořilo naše mužstvo mírnou převahu, kdy zahrávalo několik trestných kopů v pořadí, avšak střely vesměs končily mimo branku nebo ji vytěsnil hostující brankař na rohový kop. Těsně před závěrem poločasu ve 44.min. (možná po neodpískaném faulu na domácího brankaře) se k míči dostal volný Hlína a upravuje na 0:2.

Druhý poločas začal ve znamení snahy našeho mužstva o změnu skóre, avšak snaha přecházela v chyby v podobě ztráty míče a pak jeho opětovné těžké získávání. Odehrálo se několik tvrdých soubojů, někdy nečistých, které rozhodčí „odměňoval „ žlutými kartami na obou stranách a hra tak byla často přerušována. Za zmínku stojí 54.min.,kdy na branku hostí se řítil již sám Topič, avšak jeho střela těsně minula branku. V rozmezí několika minut následovaly střely Fišara vedle branky, Vavrinec a Kuchta vysoko nad branku. Poslední dvacetiminutovka byla již ve znamení několika střídání hostí a kouskování hry, někdy i nepřesnými výroky rozhodčího. Naše mužstvo si zasluhuje pochvalu za snahu a bojovnost, avšak jak již bylo uvedeno v úvodu, bez náhradníků na lavičce se těžko hraje naplno celých 90 minut. Ještě větším problémem pro domácí je těžké zranění Fišara v 89.min. , kdy musela být povolána rychlá záchranná zdravotní služba, aby odvezla zraněného hráče do Jičínské nemocnice. To znamená, že domácí přišli na delší dobu opět o další z opor zadních řad mužstva. Staropackému mužstvu v tomto utkání chyběl „špílmachr“, který by míč v klidu rozehrál a klid v zakončení akcí. Pokud se nebudou proměňovat vyložené příležitosti, nemůžeme získat body, které v současné situaci mužstva nutně potřebujeme.