logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Stará Paka – RMSK Cidlina Nový Bydžov

Krutý výsledek pro domácí hráče

Další kolo poháru Královéhradeckého fotbalového svazu se odehrálo ve středu 4.9.2013 na hřišti ve Staré Pace. Soupeřem Staré Paky byl Nový Bydžov, který hraje Krajský přebor.

0:7
(0:1)

Sestava Stará Paka: Jurčo, Jeník, Zavadil, Bíl, Porubský, Machát, Fišar, Patřín (46. Bažík), Vavrinec, Kuchta (70. Krejčí), Topič
Sestava Cidlina: Špičák (75. Strýhal), Masák (68. Janouch), Obermajer, Tomeš, Langr (54. Mokošín), Vaníček, Matějka, Zich (46. Přikryl), Pospíšil, Vincour, Semerák
Branky: 11. Obermajer, 55. Tomeš, 65. + 84. Vaníček, 68. + 74. Matějka, 89. Pospíšil
Rozhodčí: Beránek, Odvárko, Horák
ŽK: 1 – 2
ČK: 0 – 0
Diváci: 100

První poločas tohoto pohárového utkání byl vcelku vyrovnaný, hosté se dostali do vedení po dobře rozehraném rohovém kopu, když se v 11. minutě trefil Obermajer. Poté se hra udržovala mezi pokutovými územími na obou stranách. Je nutno přiznat, že soupeř byl po celou dobu zápsu fotbalovější a rychlejší k přístupu k míči.

Druhý poločas začalo družstvo Staré Paky mírným tlakem, který však nedokázali hráči zužitkovat, výsledkem pak byly jen dvě střely mimo branku Cidliny. Poté hostující hráči přidali na důrazu a díky chybám v nedůsledné Staropacké obraně stříleli branky, kterým nedokázal čelit Staropacký náhradní brankář. V 55. minutě se trefil Tomeš, v 65. a 84. minutě Vaníček, v 68. a 74. Matějka a poslední branku utkání vstřelil v 89. minutě Pospíšil. Hráči Staré Paky se ke konci zápasu snažili alespoň o čestný úspěch, avšak proti byla obrana hostí, která nedovolila hráčům Staré Paky ohrozit jejich branku.

Konečný výsledek je pro mužstvo Staré Paky trochu krutý, neboť předvedený výkon proti soupeři z Krajského přeboru nebyl tak špatný.

Další, tentokráte už mistrovské utkání čeká na hráče Staré Paky již tuto sobotu, kdy na hřišti ve Staré Pace přivítají Ohnišov. Hraje se od 17:00.

Závěrem přidáváme ještě některé zajímavé statistiky ze všech tří pohárových utkání. Nejvíce odehraných minut mají na svých kontech Jeník, Zavadil, Machát a Topič (všichni celkem 270 minut). Nejlepším střelcem Staré Paky v pohárových zápasech se stal Viktor Vavrinec, který vsítil celkem 3 branky. Do všech utkání nastoupilo dohromady 18 hráčů. Průměrný věk hráčů našeho mužstva pak činil 27 let.