logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Stará Paka – Hořice

Penaltové drama s překvapivým vítězem

O tom, že nováček krajské 1. A třídy, Sokol Stará Paka, by nemusel v této soutěži hrát druhé housle, se přesvědčili hráči i diváci v utkání prvního kola poháru KFS, se zkušeným soupeřem z krajského přeboru.

1:1
(0:1)
PK 4:3

Sestava Stará Paka: Richter – Jeník, Zavadil, Pavlíček (88. Bíl), Bažík, Machát, Krejčí (61. Porubský), Vavrinec (80. Fišar), Kunt, Pakosta, Topič
Sestava Hořice: Žižka – Pour D., Tomáš, Rubeš, Šmarda, Nálevka (46. Vávra), Palm, Pour A., Lacina J., Nečesaný, Lacina D. (70. Kramule)
Branky: 70. Kunt – 15. Palm, PK: Pakosta, Topič, Jeník, Kunt – Lacina J., Šmarda, Nečesaný
Rozhodčí: Stejskal, Horák, Bednář
ŽK: 1 – 1
ČK: 0 – 0
Diváci: 100

V úmorném vedru nastoupila obě mužstva s s řadou zkušených, ale i mladých hráčů ve věku kolem dvaceti let. Papírovým favoritem byli hosté, jedenácté mužstvo minulého ročníku krajského přeboru, zatím, co domácí, po druhém místě v 1. B třídě se radovali z postupu do vyšší třídy. Domácím se konečně zaplnila i lavička náhradníků, chyběl dnes jen nejlepší střelec Kuchta. Za velkou ztrátu lze považovat odchod tvůrce hry Bergera do krajského přeboru v Bělohradě, naopak ale posílili mužstvo hráči divizní Nové Paky Bažík a Vavrinec. U Hořic byla v sestavě většinou známá jména z minulých let a navíc Michal Šmarda, hráč s bohatými ligovými starty.

Utkání začalo velkou šancí Vavrince, který se dostal do úniku, ale šlápl si na míč a bylo po ní. Hosté se pomalu rozehrávali a získávali herní převahu. Tu korunoval, po čtvrthodině hry, Palm, který hlavou poslal míč, po rohovém kopu, do sítě domácích. Těmi však tato branka neotřásla a byli, minimálně, vyrovnaným soupeřem. Hlavně agilní Krejčí byl u dvou šancí, nejprve hlavou dával nad a po půlhodině hry poslal z malého vápna dorážku do vnitřní strany tyče, odkud se odrazil míč zpět do pole. Mezi tím hostující J. Lacina, asi z pětadvaceti metrů, směroval trestný kop do horního rohu branky, Richter výborně zasáhl. Za zmínku v prvním poločase stojí ještě střely Kunta a Vavrince.

Do druhého poločasu šli domácí s jasným cílem, vyrovnat. Vavrincovi se to podařilo hned po sedmi minutách hry, praporek asistenta však byl proti. A tak pokračoval další nápor a ten už byl vyrovnávací brankou korunován. Po sérii tří rohových kopů, neudržel, v 70. minutě, Žižka střelu Vavrince a Kunt dorazil do prázdné brány. Zasloužené vyrovnání a to se ještě mohla pískat penalta za sražení Vavrince, rozhodčí posoudil jinak. I hosté mohli zápas rozhodnout, technickou střelu Kramuleho k tyči však brankař bravurně vyrazil na roh.

Následující pokutové kopy už byly, víceméně, o štěstí a umění střelců a brankářů. Za stavu 3 : 3 (proměnili:Pakosta, Topič, Jeník – Lacina J., Šmarda, Nečesaný, nedal Fišar – Žižka), se, v páté sérii, bezpečně trefil Kunt, a hrdinou se v rozhodujícím okamžiku stal brankař Richter, který Palmovu sice umístěnou, ale pomalou střelu po zemi u tyče chytil.

O příštím víkendu se už naplno rozběhnou mistrovské soutěže a tak zápas byl jednou z posledních prověrek. Staropačtí tedy postoupili do druhého kola poháru, jejich soupeřem bude, opět na domácím hřišti, RMSK Nový Bydžov, také účastník krajského přeboru.