logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Stará Paka – Nový Hradec Králové

Zlepšený výkon – ale opět bez bodového zisku

Ani zlepšený výkon domácího mužstva nepřinesl konečný bodový zisk. Důvodů bylo několik, zejména neproměněné příležitosti domácích (kterých bylo několik), důsledná hra hostí a napadání domácích hráčů při rozehrávce.

Stará Paka – Nový Hradec Králové
0:2
(0:0)

Sestava Stará Paka: Jurčo (56. Richter), Vrabec J., Patřín (80. Vrabec O.), Pospíšil, Krejčí, Bažík, Blažek, Vavrinec, Machát, Kuchta, Topič
Sestava Nový Hradec Králové: Martinovský, Kotouček (85. Bonhard), Šimerda (75. Drenko), Linder, Olšák, David (69. Jindra), Páter, Neppl (81. Sajvera), Kolář, Jarotek
Branky: 56. Linder, 64. Olšák
Rozhodčí: Vítek, Franěk, Vávra
ŽK: 1 – 2
Diváci: 50

Ani zlepšený výkon domácího mužstva nepřinesl konečný bodový zisk. Důvodů bylo několik, zejména neproměněné příležitosti domácích (kterých bylo několik), důsledná hra hostí a napadání domácích hráčů při rozehrávce a v neposlední řadě velká chyba rozhodčího v 56. min. utkání, která rozhodla o vítězi tohoto utkání. V úvodu utkání byli aktivnější hosté, výsledkem byla střela z bezprostřední blízkosti ve 2. min.,kdy míč minul domácí branku. V 8.min. hostující David střílí opět vedle branky. Poté si vytvořilo příležitost i domácí mužstvo, avšak Pospíšil mířil do rukou brankaře a vedle, poté zahrával trestný kop Kuchta – míč také končí mimo branku. V 18.min.centr Bažíka minul v pokutovém území Pospíšil. Ve 23.min. unikl Blažek, ale i jeho střela končí mimo branku. Ke konci poločasu zaútočili i hosté a z 30 metrů končí míč těsně nad brankou domácího brankaře. Ten ještě těsně před poločasem vytěsnil střelu hostů na rohový kop.

Začátek druhého poločasu byl opět ve znamení několika útoků hostí, střely však končily mimo branku, resp. brankář Jurčo vyráží střelu na rohový kop. Rozhodnutí přichází v 56.min. hry, kdy domácí brankař vyráží míč a je zároveň při zákroku atakován útočníkem hostí, padá na zem a hostující hráč mu ještě přišlápne nárt. K překvapení všech přítomných, hlavní rozhodčí vše sleduje, ale zřejmě mu „zamrzla“ píšťalka, faul hostí nepíská, a naopak hostující Linder střílí míč do prázdné domácí branky a rozhodčí branku uznává. Nic nepomohly protesty domácích hráčů, i pomezní rozhodčí zůstal „němý“ a hlavnímu nesignalizoval faul na domácího brankaře. Ten musel být odnesen ze hřiště na nosítkách se silně pohmožděným levým nártem. Do branky nastupuje Richter. Domácí hráči jsou otřeseni touto situací a naopak toho využívají hosté v 64.min. neobsazený Olšák nedal domácímu brankaři šanci a zvyšuje na 0:2. Domácí se přesto snažili o změnu skóre, v 70.min. Machát po samostatném průniku střílí vedle. V 79.min. Kuchta z blízkosti trefuje tyč. V 83. střídající Olda Vrabec se dostal do příležitosti před brankařem hostí, avšak míč trefuje brankaře do nohou. Hosté poslední dvacetiminutovku drobí 4 střídáními a domácím tak nezbývá čas na korekci výsledku. V 90.min. aktivní Vavrinec střílí těsně vedle branky hostí.

Proti minulému zápasu se domácí zlepšili v kombinaci i snaze o kolektivní hru. Vidět na hřišti byl hlavně Vavrinec, který byl nebezpečný zleva i zprava. Dařilo se i Machátovi, Bažíkovi a Topičovi. Dobrý výkon podal do svého zranění i brankář Jurčo. Věřme, že krize bude překonána a staropačtí se opět dostanou do herní pohody, kterou předváděli v úvodních kolech soutěže.

Facebook like

Copyright © 2013 TJ Sokol Stará Paka