logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Stará Paka – Police nad Metují

Premiéra z říše snů

Slavnostní zahájení historického okamžiku Staropackého fotbalu, postupu do 1.A třídy kraje, obstarali, při nástupu mužstev na hřiště, starostka obce, předseda a místopředseda TJ SOKOL a prezident fotbalového oddílu, kteří přišli hráčům poblahopřát k tomuto úspěchu a poděkovat za reprezentaci obce a tělovýchovné jednoty. Starostka provedla i čestný výkop. Pak už se rozběhly první minuty z mistrovské soutěže ročníku 2013-2014.

7:2
(2:1)

Sestava Stará Paka: Richter – Jeník, Zavadil, Bíl (66. Fišar), Bažík, Machát, Krejčí, Pavlíček, Vavrinec (80. Patřín), Kuchta (86. Vrabec J.), Topič
Sestava Police nad Metují: Pataki – Panny, Seidlman, Mucha, Čermák (82. Kollert D.), Jandík, Kollert J., Schubert (70. Hejnyš), Pavlů, Klapkovský (77. Bergmann), Hauschke
Branky: Branky: 5. + 59. Kuchta, 13. + 47. Vavrinec, 68. Machát, 74. + 76. Bažík – 19. Klapkovský z PK, 51. Mucha
Rozhodčí: Vlachynský, Hájek, Slavíček
ŽK: 4 – 8
ČK: 0 – 2
Diváci: 150

Hlavičkující Zavadil odvrací hrozbu v pokutovém území Staré Paky

Hlavičkující Zavadil odvrací hrozbu v pokutovém území Staré Paky.

Očekával se vyrovnaný souboj, hosté disponují zkušeným kádrem , který ještě před několika málo lety hrál v krajském přeboru. Domácí, povzbuzeni postupem v poháru KFS, pod dirigentskou taktovkou hrajícího trenéra a organizátora hry, Jeníka, však začali bez bázně a jejich snaha začala brzy přinášet ovoce. Ještě neuplynula celá čtvrthodina a už vedli 2:0. V 5. minutě se křížem přes celou bránu trefil Kuchta a Vavrinec ho o chvíli později napodobil. Poličtí však po zbytek poločasu byli herně lepší a plně zaměstnávali obranu. Svůj tlak korunovali v 19. minutě, kdy po faulu v trestném území proměnil pokutový kop Klapkovský. Tentýž hráč pak o sedm minut na to trefil lobem břevno. Třetí vyloženou situaci vyřešil brankař Richter, tři minuty před poločasem, kdy z horního rohu branky vyrazil střelu z trestného kopu. To už ale nebyl na hřišti Polický Jandík, který po dvou žlutých kartách putoval do sprch.

Kuchtovo akrobatické zakončení při jeho druhém vstřeleném gólu

Kuchtovo akrobatické zakončení při jeho druhém vstřeleném gólu.

Hosté agilně vstoupili i do druhé půle, ale Vavrinec hlavou, po centru Krejčího jejich snahu zmrazil. Za tři minuty se vývoj utkání opět zdramatizoval. Domácí obrana předložila míč přímo na nohu protihráče Muchy a ten už si věděl rady, udělal kličku i brankáři a zasunul do prázdné brány. To byl šok pro Staropacké a hosté i v deseti se nadechovali toho využít. Po hodině hry ale přišel, asi rozhodující, okamžik zápasu. Topič utekl po pravé straně a centr proměnil Kuchta ve čtvrtou branku. Když pak, po necelých deseti minutách dal, ještě dorostenec, Machát, pátý gól, hra hostí se sesypala jako krabička karet a tak přišly chvíle, ještě loni hráče divizní Nové Paky, Bažíka, který v rozmezí dvou minut zpečetil osud Police v tomto utkání. Nejprve udělal statisty ze čtyř bránících hráčů a jemným lobem zavěsil, pak umístil technickou střelu do rohu branky. Od té doby se utkání změnilo v exhibici hráčů Staré Paky, které napomohlo i vyloučení hráče Pavlů také po druhé žluté kartě. Skóre se, i přes další příležitosti sice už nezměnilo i tak premiéra domácího mužstva byla přijata s velkými ovacemi v hledišti.

Prvního soupeře mají Staropačtí tedy úspěšně za sebou. Je to ale jen první korálek v té mozaice třiceti soutěžních utkání. Ale je dobře, že určitě vzrostla sebedůvěra a jistota, že s každým soupeřem se dá úspěšně hrát. V mužstvu těžko někoho vyzvednout, všichni bojovali příkladně, svou roli splnili ostrostřelci Kuchta a Vavrinec, technicky se prosadil Bažík a obranu dirigoval nestárnoucí Jeník.