logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Stará Paka – Roudnice

Staropacká neporazitelnost skončila

Stará Paka přivítala v sobotním duelu Roudnici, tým, který se před tímto kolem vyšvihl na druhou příčku tabulky. Staropacké tak čekal další těžký zápas.

0:3
(0:2)

Sestava Stará Paka: Richter, Jeník, Krejčí, Pavlíček, Porubský (69. Patřín), Bažík, Vavrinec (75. Knapp), Fišar, Kunt, Kuchta, Topič
Sestava Roudnice: Žák, Vlnas, Mikan, Koblížek Jakub, Židík, Koblížek Jan, Kmoníček (54. Krejcar), Bednář V., Bednář Z. (75. Vlasák), Pajgrt (80. Koutník), Pejchal
Branky: 10. Kmoníček, 34. Bednář Z., 74. Krejcar
Rozhodčí: Urbánek, Huřťák
ŽK: 7 – 3
ČK: 1 – 0
Diváci: 120

Staropačtí začali utkání nebojácně, již ve 2. min. zahrával trestný kop Kuchta, míč skončil těsně vedle branky hostí, v 6.min. Vavrinec odražený míč směroval pouze do brankaře. Hosté se z rychlého protiútoku v 10.min. a křížnou střelou přes pokutové území ujímají vedení 0:1 brankou Kmoníčka. Našemu mužstvu tentokrát chyběla přesná rozehrávka, pracně vybojovalo míč, avšak snaha skončila před pokutovým územím a branku jsme ohrozili pouze sporadicky. A tak hlavní slovo v prvním poločase měl „nepřesný“ hlavní rozhodčí , který rozdal domácím hned 5 žlutých a 1 červenou kartu a hosty ušetřil pouze s 1 kartou. Domácí Kuchta tak musel opustit hřiště v 31.min. po druhé kartě za faul. Branku hostí ohrozil staropačtí pouze z několika trestných kopů, žádný však neskončil tak, jak by si přáli diváci. V 33.min. zahrávali hosté trestný kop a přesná střela Z. Bednáře zapadla k tyči domácí branky, když brankář Richter neviděl přes množství hráčů, stojících ve zdi. Hosté zvyšují na 0:2. Bažíkův trestný kop v 41.min., brankař hostí chytá. Útoky se střídají na obou stranách a poločas končí tříminutovou diskusí rozhodčího s hráčem hostí Pejchalem o nesprávné výstroji, za což dostává žlutou kartu.

I ve druhém poločase se domácí snažili, avšak zůstávalo pouze u snahy a k přímému ohrožení branky hostí nedochází. Ve svém živlu byl opět rozhodčí, který rozdával žluté karty jak při mariáši. Celkem jich v zápase udělil 10, přestože se nehrálo nikterak tvrdě či záludně. Hosté předvedli staropackým lekci z produktivity, když rychlou kombinací se dostávali před branku domácích a přesnými střelami ohrožovali našeho brankaře, ten vychytal další 3 střely, které mířily mezi tyče. Naše mužstvo se snažilo v závěru alespoň o čestný úspěch, ale Topič minul prudkou přihrávku těsně před brankou a v závěru Kuntova střela po teči hostí, končí vedle branky. A tak hosté v 73. min. po samostatném průniku Krejcara upravují na konečných 0:3.

I přes porážku, zůstává Stará Paka v čele tabulky avšak již s minimálním náskokem na své pronásledovatele.