logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Stará Paka – Vysoká nad Labem

Souboj vedoucích vyzněl pro domácí

Na hřišti Staré Paky, vedoucího mužstva po dvou odehraných kolech 1.A třídy kraje, se představil soupeř, který se stejným bodovým ziskem byl na druhém místě soutěže.

Stará Paka – Vysoká nad Labem
1:0
(1:0)

Sestava Stará Paka: Richter – Jeník, Zavadil, Bíl, Bažík, Machát, Krejčí (59. Fišar), Vavrinec, Pavlíček, Kuchta (87. Patřín), Topič
Sestava Vysoká nad Labem: Drábek – Camacho Del Pino, Vicany (55. Jelínek), Šulc, Kulhánek (67. Starý), Haken, Podlipný, Hejzlar, Kafka (85. Dvořák), Kalaš, Samek (78. Jílek)
Branka: 22. Kuchta
Rozhodčí: Pešava, Horský, Hlaváč
ŽK: 3 – 3
ČK: 0 – 0
Diváci: 150

Obě mužstva, vedená hrajícími trenéry (Jeník – Samek), neztratila v prvních dvou kolech ani bod a dělilo je v tabulce jen skóre. Hosté disponují velice zkušeným celkem, jehož základ tvoří bývalí hráči hradecké OLYMPIE (Haken, Podlipný, Hejzlar a další), což se projevilo na hře hned od začátku utkání. Hráči o sobě dobře věděli a hlavně ve středu hřiště domácí přehrávali. Optickou herní převahu po celý zápas však nedovedli zužitkovat a výborně hrající Staropacká obrana je do žádného zakončení nepustila. Výsledkem byly pouze rohové kopy, jinak střely končily většinou nad nebo vedle, některé zblokovali obránci a tak brankař Richter nemusel za celý zápas řešit žádné vážnější ohrožení své branky. Ani na druhé straně se mnoho brankových příležitostí nenaskytlo a tak rozhodla dvaadvacátá minuta utkání, kdy Bažíkův centr poslal domácí kanonýr Kuchta křížnou střelou do sítě. Vše další se většinou odehrávalo ve středu hřiště a domácím se podařilo celkem bez potíží eliminovat i závěrečný nápor na vyrovnání.

Co ale stojí za zmínku, byl výkon hlavního rozhodčího. Bývalo pravidlem, nebo alespoň dobrým zvykem, že komise rozhodčích nominovala sudí z jiného okresu, než je příslušnost obou soupeřů. Zde tomu tak nebylo (byl z Třebechovic p.O.) a svým tendenčním řízením to dával patřičně najevo. A mohl si to dovolit, protože žádný delegát svazu k utkání určen nebyl. Ještě, že asistent rozhodčího pan Leonard Horský podal perfektní výkon a svým rozhodováním se zasloužil alespoň o zmírnění jednostranného vedení utkání.

Domácí hráči tedy zůstávají, bez bodové ztráty, na prvním místě tabulky i po třetím kole. Hned ve středu však budou toto postavení hájit na hřišti dalšího mužstva, které má plný bodový zisk, ve vloženém kole zajíždějí do Kunčic. Staropačtí podali výborný výkon, na hranici svých možností, hlavně obranná práce byla vynikající, v útoku se, tentokrát, příliš nedařilo Vavrincovi, ale je fakt, že mu obrana věnovala mimořádnou pozornost.

Za krásného, letního počasí se sešla i početná divácká kulisa nejen ze Staré Paky, ale naučili se sem chodit i Novopačtí.

Facebook like

Copyright © 2013 TJ Sokol Stará Paka