logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Třebeš – Stará Paka

V 10 hráčích nakonec přijatelný výsledek

Stará Paka tentokráte svým posledním zápasem venku v tomto kalendářním roce zavítala na hřiště do Hradecké Třebše. Zde se hrál poněkud jednostranný fotbal, i proto, že Staropačtí hráli pouze v 10 lidech.

4:0
(3:0)

Sestava Stará Paka: Richter, Vrabec J., Pospíšil, Pavlíček, Krejčí, Jurčo, Vavrinec, Machát, Kuchta, Topič
Sestava Třebeš: Heřman,Štěrba,Bielčík,Zbořil,Heglas (61´Rychtár),Zeman,Sochor( 72´Vlach)Vlkanova ( 61´Krykorka)Farkaš,Štajer,Majer
Branky: 13. + 27. + 36. Vlkanova, 78. Bielčík (pen.)
Rozhodčí: Beránek, Valenta, Říha Michal
ŽK: 0 – 2
Diváci: 60

Jak už bylo zmíněno výše, Stará Paka do tohoto zápasu vstupovala pouze s 10 lidmi. Pro nemoc se omluvili Bažík a Patřín, což pro už tak málopočetný tým Staré Paky znamenalo velký problém. Proto se neslo celých 90 minut na hřišti v Třebši ve stejném duchu. Domácí hráči útočili a Staropačtí tu a tam hrozili z brejků. Hned v 10. minutě se na "výlet" vydal Pavlíček, branku ale nedal. Ve 13. minutě přišla minela brankáře Richtera, když si nepohlídal odskok míče a poté, co ho míč přeskočil, dával Vlkanova gól do prázdné branky. Ve 27. minutě založila rychlý protiútok do nezformované Staropacké obrany a opět to byl Vlkanova, kdo dával gól. Třebeš – Stará Paka tedy 2:0. Ve 35. minutě přišla chyba Staropacké obrany a opět Vlkanova potrestal Staropacké zaváhání. 39. minuta přinesla obrovskou šanci pro Staropacké hráče, když po skvělém pasu Topiče, šel Machát, i když zezadu atakovaný obráncem Třebše, sám na brankáře, ve veliké šanci však gól nedal. Proto nakonec první poločas vyhráli domácí poměrem 3:0.

Druhý poločas se opět odehrával v podobném duchu jako ten první. Staropačtí hráči byli "zalezlí" na své polovině a Třebeš útočila. Za zmínku však stojí až faul Vavrince v 77. minutě uvnitř pokutového území, po kterém byla odpískána penalta. Hráč Třebše se nemýlil a překonal brankáře Richtera. V 86. minutě přišla poslední velká šance Třebše, Richter ji však skvělě zneškodnil.

Stará Paka asi nemohla v 10 lidech počítat s nějakým velkým úspěchem. I když je nutno říci, že hráči Třebše nebyli ani zdaleka tak nebezpeční jak se čekalo, když si Staropačtí hráči dali 3 góly prakticky sami. Hráče Staré Paky lze pochválit za bojovný výkon, který trval až do konce utkání.