logo FO TJ Sokol Stará Paka

Fotbalový oddíl TJ Sokol Stará Paka

Vrchlabí – Stará Paka

Ztracený zápas stihli Staropačtí hráči v dramatickém závěru alespoň vyrovnat.

Staropačtí hráči odjeli ke svému dalšímu venokvnímu utkání do Dolní Branné, kde hraje své domácí zápasy celek Vrchlabí. Za deštivého počasí se hrál dobrý fotbal, avšak pro Staropacké diváky to byl strhující zejména konec utkání, kdy se měli na co dívat.

2 : 2
(2 : 0)

Sestava Stará Paka: Jurčo, Jeník, Zavadil, Pavlíček (69. Bíl), Porubský, Šalman, Vavrinec (46. Krejčí), Fišar, Kunt, Kuchta, Topič (80. Patřín)
Sestava Vrchlabí: Šulc Michal, Zajíc (75. Bürger), Hawel, Mejsnar, Šulc Miloš, Kraus Ondřej, Fink, Panýr, Kroczek (86. Renner), Vejnar, Kraus Pavel
Branky: 19. Mejsnar, 45. Kraus Pavel – 84. Porubský, 90. Patřín
Rozhodčí: Dujsík – Vlachynský, Šmída
ŽK : 3 – 3
Diváci: 100

Utkání začalo několika šancemi Staré Paky. Hned ve 2. minutě se snažil Kuchta z půlky hřiště přelobovat domácího brankáře, avšak jeho pokus skončil těsně nad. V 8. minutě se snažil opět přehodit Vrchlabského brankáře Kunt, jeho pokus byl ale také neúspěšný. V 9. minutě střílel jen kousek od Vrchlabské branky Topič. V 10. minutě šel sám na brankáře Vavrinec, ve 100% šanci, ale gól nedal. Ve 12. minutě vyslal překvapivou střelu z úhlu Kunt, ani ta však v síti neskončila, chyběly centimetry. Ve 13. minutě střílel Šalman jen do brankáře Vrchlabí. V 19. minutě přišel šok pro Staropacké hráče, když poté co mohli vést utkání 2:0, dostali první gól v zápase. Za domácí se trefil Mejsnar poté co se procpal i za cenu neodpískaného faulu přes Staropackou obranu a míč umístil do brány. Ve 29. minutě mohl srovnat stav Vavrinec, jeho střelu však brankář vyrazil. Ve 40. minutě trefil Jeník ze standartky břevno. Gól "do kabin" vstřelil Staré Pace Pavel Kraus. Poločas tak skončil nepříznivě pro Starou Paku. Ta sice mohla v prvním poločase vést o dvě až tři branky, ale štěstí tentokráte nebylo na její straně. Naopak hráči Vrchlabí vytěžili z minima maximum, když ze dvou šancí dali dva góly.

Druhý poločas začal na obou stranách vlažně. Domácí drželi nad vodou rozhodčí, Stará Paka nedokázala vyprodukovat větší tlak. Až v 72. minutě hráči Vrchlabí mohli ohrozit Jurčovu branku, jejich střelu však Staropacký gólman vyrazil. Poté přišly dvě akce a dva góly za kterými stáli oba dva střídající hráči. Nejdříve se Bíl skvěle uvolnil v rohu hřiště a přesným pasem našel Porubského, který se už nemýlil. V 90. minutě se po skvělé sólové akci Šalmana trefil Patřín. Byl to jeho historicky první gól v dresu Staré Paky. Staropačtí tak zvládli vytěžit alespoň bod ze zápasu, který už vypadal jako ztracený a dokonale tak zaskočili domácí celek.

Hráči Staré Paky podali na špatném terénu dobrý výkon. Zejména na začátku a na konci utkání se měli přihlížející Staropačtí fanoušci na co dívat.

Příští zápas bude hrát Stará Paka na domácím hřišti s týmem Roudnice, která se po tomto kole vyhoupla na druhé místo tabulky 1. A třídy. Jestli dokážou Staropačtí získat další tři body můžete na vlastní oči vidět v sobotu 21.9. na hřišti ve Staré Pace. Hraje se už od 16:30!